Srpen 2010

I just like the way you do, summer

26. srpna 2010 v 16:51 | Tulip
Léto, letní vánek, navonění lidé, tekoucí zmrzliny po bříškách malých dětí. Tohle se v jiných obdobích moc často nestává. A proto ho mám tak ráda (ostatně na každém období si najdu to "své"). Samozřejmě bych mohla zmínit i komáry, mou částečnou alergii na slunce a nutnost mazání se krémem s faktorem 50. Brr! Ale proč taky, že? K létu prostě patří "letňovací" nálada, ta, kdy se za ničím nehoníte a všichni jsou v pohodě (slovem "všichni" myslím hlavně lidičky školou povinné, kteří nespěchají do školy).
Rozesmála mě níže zmíněná písnička, kterou jsem objevila u jedné slečny. Musím se smát, ale přesně to vystihuje pocity některých mých kamarádů, když zjistí, že právě jejich rodičkové vědí, co to facebook je a hodlají si jeho účinky vyzkoušet na vlastní kůži. :)Ani nevíte, jak už se těším do Brna! Mým pomocníkem s vybavováním na koleje (kde snad vydržím dlouho) se stala světoznámá švédská firma...tralala...IKEA. Pravda, že jinde asi hrničky za 9Kč nekoupíte (a já si je pak hezky pěkně domaluju).
Mým momentálně největším strašákem se stává den zápisu na VŠ. Je mi jasné, že určitě zaspím nebo nenajdu správný vchod, něco si s sebou zapomenu vzít a určitě tam budou všichni vypadat chytřeji než já. Jupí. Opravdu...co víc si jen přát? A tak mě ve snech straší šílení profesoři, které vystihuje slovíčko "nekompromistnost" a vidina mě samotné, jak se každý den učím až do jeho samotného konce a stále se v tom ne a ne vyznat, zatímco mí přátelé se někde opíjejí do němoty a samosebou vše chápou. Ano, bude to změna. Už žádný zeměpis, kde jsem snad dvě třetiny hodin prospala a dějepis, kde jsem diskutovala jako divá (většinou však o osnovách a ne o učivu). A dokonce ani němčina, která mi poslední rok přišla tak trapácky trapná. Místo toho se po mě budou chtít úplně jiné věci. A jen tak mimochodem ve svém ročníku nikoho neznám (to je taky super). Ale vybrala jsem si to sama. V únoru jsem dostala takovou alergii na většinu mých spolužáků, takže jsem byla nakonec velmi ráda, že se mnou nikdo nesdílel nutnost dát si přihlášku na tuto školu. Začnu teda od znova. Moc s tím zkušenosti nemám. Když jsem šla na gympl, znala jsem ve své třídě 2 spolužáky, s kterýma jsem se ale později bavila snad nejméně ze všech. Teď to bude jiné. Méně "spolužáků" a já budu zase plácat hlouposti, až se budu snažit vypadat "mile". Ale upřímně se na tuto fázi seznamování děsně těším, přestože jsem z ní nervózní...značně.
Doufám, že vy jste před začátkem Vašeho školního roku klidnější. :)
Mějte se krásně a hlavně, ať Vás zlí profesoři nestraší ve snech,
Tulip

Že by taková town review?

23. srpna 2010 v 11:34 | Tulip
Nejsem si jistá, že nějak extrémně ovládám schopnost psát recenze, ale dnes se pokusím jí někde hluboko v sobě najít a ... a popsat Vám tady jedno úžasňácké město, kde jsem měla tu čest strávit 3 dny ( a pachtím po více a více dnech, jsem hamoun). :)
Jeho jméno je Lanškroun. :) Přes mé chabé zeměpisné znalosti se pokusím o něm něco geografického napsat. Moc toho nečekejte. Je to malé útočiště asi 10 000 lidí, leží ve východních Čechách (ale když pojedete něaký ten kilometr směr na východ, budete za chvilku na Moravě). Ze zeměpisu už toho bylo dost, předpokládám (raději).

Hýření

20. srpna 2010 v 10:59 | Tulip
Momentálně se nacházím ve stádiu hýření. Toto slůvko jako samotné může vystihovat mnoho a možná ještě více významů. A obávám se, že téměř všechny splňuji.

If you want to sing out, sing out!

12. srpna 2010 v 22:05 | Tulip
And if you want to be free, be free. Cause there´s a million things to be...

Toť otázka!

9. srpna 2010 v 20:05 | Tulip

Kterou si teď vybrat? Odpověď je jasná... ŽÁDNOU! Musí se šetřit, ale představa, že s tímhletím vystupuju v Brně z vlaku je velmi lákavá... :) Jestli si jí některá z Vás, dámy, pořídí, budu hodně, ale opravdu hodně žárlit.

Čekání na Godota

4. srpna 2010 v 14:41 | Tulip

Ano, takhle by se to taky dalo nazvat! Myslím tím samozřejmě donucení se k zasednutí za počítač a natlukání pár věcí. Nápadů by bylo, ale když jsem konečně usedla, začalo se mi mnoho z nich jevit dosti špatnými. :) A proto...nuda nuďárna, souhrn dnešních (posledních) dnů. Píšu v odrážkách, protože nejsem dneska schopná napsat něco celistvějšího. :)