I just like the way you do, summer

26. srpna 2010 v 16:51 | Tulip
Léto, letní vánek, navonění lidé, tekoucí zmrzliny po bříškách malých dětí. Tohle se v jiných obdobích moc často nestává. A proto ho mám tak ráda (ostatně na každém období si najdu to "své"). Samozřejmě bych mohla zmínit i komáry, mou částečnou alergii na slunce a nutnost mazání se krémem s faktorem 50. Brr! Ale proč taky, že? K létu prostě patří "letňovací" nálada, ta, kdy se za ničím nehoníte a všichni jsou v pohodě (slovem "všichni" myslím hlavně lidičky školou povinné, kteří nespěchají do školy).
Rozesmála mě níže zmíněná písnička, kterou jsem objevila u jedné slečny. Musím se smát, ale přesně to vystihuje pocity některých mých kamarádů, když zjistí, že právě jejich rodičkové vědí, co to facebook je a hodlají si jeho účinky vyzkoušet na vlastní kůži. :)Ani nevíte, jak už se těším do Brna! Mým pomocníkem s vybavováním na koleje (kde snad vydržím dlouho) se stala světoznámá švédská firma...tralala...IKEA. Pravda, že jinde asi hrničky za 9Kč nekoupíte (a já si je pak hezky pěkně domaluju).
Mým momentálně největším strašákem se stává den zápisu na VŠ. Je mi jasné, že určitě zaspím nebo nenajdu správný vchod, něco si s sebou zapomenu vzít a určitě tam budou všichni vypadat chytřeji než já. Jupí. Opravdu...co víc si jen přát? A tak mě ve snech straší šílení profesoři, které vystihuje slovíčko "nekompromistnost" a vidina mě samotné, jak se každý den učím až do jeho samotného konce a stále se v tom ne a ne vyznat, zatímco mí přátelé se někde opíjejí do němoty a samosebou vše chápou. Ano, bude to změna. Už žádný zeměpis, kde jsem snad dvě třetiny hodin prospala a dějepis, kde jsem diskutovala jako divá (většinou však o osnovách a ne o učivu). A dokonce ani němčina, která mi poslední rok přišla tak trapácky trapná. Místo toho se po mě budou chtít úplně jiné věci. A jen tak mimochodem ve svém ročníku nikoho neznám (to je taky super). Ale vybrala jsem si to sama. V únoru jsem dostala takovou alergii na většinu mých spolužáků, takže jsem byla nakonec velmi ráda, že se mnou nikdo nesdílel nutnost dát si přihlášku na tuto školu. Začnu teda od znova. Moc s tím zkušenosti nemám. Když jsem šla na gympl, znala jsem ve své třídě 2 spolužáky, s kterýma jsem se ale později bavila snad nejméně ze všech. Teď to bude jiné. Méně "spolužáků" a já budu zase plácat hlouposti, až se budu snažit vypadat "mile". Ale upřímně se na tuto fázi seznamování děsně těším, přestože jsem z ní nervózní...značně.
Doufám, že vy jste před začátkem Vašeho školního roku klidnější. :)
Mějte se krásně a hlavně, ať Vás zlí profesoři nestraší ve snech,
Tulip
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Evka Evka | 30. srpna 2010 v 12:46 | Reagovat

Janičko, měla jsem před zápisem stejné pocity... a bohužel se mi stala jedna z tvých nočních můr... když jsem v úterý dojela do olomouce, zjistila jsem, že nemám zápis... naštěstí nebyl o den dřív, ale o tři dny později, takže jsem si v pátek zopakovala svůj výlet naostro:-)
No a spolužáci? Samé holky a jeden kluk, ale co bych taky mohla na pajdáku čekat, že. Seděla vedle mě děsně nesympatická holka, která hlasitě kritizovala každého, kdo prošel, naštěstí má češtinu a jiný druhý obor, takže spolu doufám nebudem :D
No a jinak jsem se tam skamarádila s jednou budoucí spolužačkou, která naživo vypadala moc sympaticky a fajně, ale po přidání si ji na facebook mám docela podivné pocity, ajajaj.
Snad to obě zvládnem v pohodě!! :)

2 Tulip Tulip | Web | 7. září 2010 v 8:25 | Reagovat

Snad. Já už na zápise taky viděla pár lidí a mé pocity jsou ost smíšené.:)

3 Joanna Joanna | Web | 8. září 2010 v 21:42 | Reagovat

Mně buší srdce a jsem nervózní jenom když o tom čtu! :D Jsem typ člověka, který se stresuje pořád a za každé situace :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama