Že by taková town review?

23. srpna 2010 v 11:34 | Tulip
Nejsem si jistá, že nějak extrémně ovládám schopnost psát recenze, ale dnes se pokusím jí někde hluboko v sobě najít a ... a popsat Vám tady jedno úžasňácké město, kde jsem měla tu čest strávit 3 dny ( a pachtím po více a více dnech, jsem hamoun). :)
Jeho jméno je Lanškroun. :) Přes mé chabé zeměpisné znalosti se pokusím o něm něco geografického napsat. Moc toho nečekejte. Je to malé útočiště asi 10 000 lidí, leží ve východních Čechách (ale když pojedete něaký ten kilometr směr na východ, budete za chvilku na Moravě). Ze zeměpisu už toho bylo dost, předpokládám (raději).

Důvod, proč jsem si toto město zamilovala je nesjpíše jeho "malost" a jednoduchost. Zároveň tady najdete mnohem zajímavější obchůdky (třeba second handy nebo ty s plyšovými asi metr dlouhými ovečkami). Lidé se tady usmívají a celkově mám pocit větší "pomalosti" než u nás. V klidu, míru a pohodě tady můžete vyzkoušet úžasné čokolády, kafíčka a čajíky v mnoha restauracích. Ano, na dva dny se ze mě stal takový kavárenský povaleč. :)


Do Lanškrouna jsme přijeli v pátek, počásí se tvářilo záhadně (tzn. slunko se pralo s mraky a nějak nebylo jasno, kdo to hodlá vyhrát), takže jsme zvolili jenom kratší procházku okolo lanškrounských rybníků. Přestože turistické zančení v těchto krajích nepatří k nejpřehlednějším, nakonec jsme přežili a mohli si tak pochutnat na úžasné večeři v restauraci poblíž. Já jsme si po dlouhatananánské chvíli (spíše použiju slovo "době) dala kuřecí salát. Mňam, mňam, jsem to ale degustátor. :) A pak nás čekalo večerní kino, na programu Líbáš jako bůh. Strašně moc se mi líbí kinematograf bratří Čadíků a moc tyto pány obdivuji a vůbec všechny ty lidičky kolem, co se na této akci podílejí ( a navíc jsem dostala červený klaunský nos, takže spokojeností chrochtám). O filmu můžu říct snad jen to, že byl skvělý, že jsem se nejspíše zamilovala do šarmantního Jiřího Bartošky a že bych nevěřila, že mi bude Nela Boudová tak sympatická. prostě letní pohodovka, která je pro letní kino naprosto ideální.
p
Lanškrounské rybníky, úžasná porcházka a ještě lepší oddychovka

sdf
Radost pohledět, že? Ještě tam chybí vodník s fajfkou. :)
V sobotu jsem doufali v krásné počasí, protože jsme chystali nožky na vycházku. Bohužel, déšť vítězil nad slunkem, takže jsme 30 km vzdali, poseděli v kavárně (zase) a vydali se na Zámeček u Lanškrouna a pak do Moravské Třebové. Tam jsme se rozhodli pro prohlídku zámku. Na tuto část dovolené bych měla větší kritiku. Obávám se, že po vzoru amerických "ideálů" přejímáme i jejich kulturu a jednoduchost ( viz dokumenty, kde jednu informaci musí zopakovat asi 20x, aby to opravdu všem bylo jasné). V zámcích jsou tedy na denním pořádku prohlídky, které s historií mají pramálo společného a mají spíše jen pobavit. To mě HODNĚ zklamalo, protože jsem byla na zámcích v ČR odchovaná. Nezbývá mi než jenom doufat, že tohle byla slabší výjimka. Večer jsem pak přemluvila mamku a  s bráchou jsme zašli do místního kina na Shreka!!! Aaa! Já vím, věkový průměr jsme tak zvedli hooodně nahoru, ale když ten kocour v botách (do kterých se nevlezl) a s vypaseným zadkem a břichem, byl tak sladký. Mňau. Stálo to za to.

l
Lanškrouňácké centrum

o
A jedna z jeho bočních uliček

mt
Zámek v Moravské Třebové


Neděle se pak nesla ve znamení balení se a menší procházky. Obešli jsme si krásné okolí Lanškrouna a já jsem se (telátko telecí) samozřejmě zapomněla namazat nějakým tím prostředkem a pak se strašně divila, jaktože jsem po 15 km spálená. To jsem ale celá já!

o
Veď mě dál, cesto mááá...


Konec fotoreportu (moc foto to nebylo, spíše tady pořád jenom žvaním).

Krásný den, já jedu na houby (a obhlídnout pár sekáču ve vedlejším městě...jupí, ale pšt...),
Tulip
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama