Září 2010

Světe, div se

9. září 2010 v 17:22
No jo, dva články za jeden den? To je nějak moc, ne? Ale!

Nepříjde Vám divné, že všechno vždycky vyhrají Čechy?! Ano, ohrané téma, ohrané články, ohrané stížnosti. Reaguji na tu úžasnou věc s názvem Evropské město kultury. Proč Plzeň? Proboha. Jasně, mají dobré divadlo, ZOO a co ještě? Aha, jsou blíže Praze a jsou v Čechách, že?
Já bydlím nedaleko Ostravy a dříve jsem toto město neměla ráda. Přišlo mi začmouzené...přesně takové, jaké je prezentováno všude. Ale asi před 3 lety jsme si s výtvarkou udělali menší výlet právě do toho města. Součástí byl i výstup na ostravskou radnicí a kochání se výhled a tehdy mi spadla čelist. To že má být to černé město?! Vždyť je všude plno zeleně! Páne jo, vážně to byl nádherný výhled. Možná, že by se porodci měli do toho města taky zajet podívat. Četla jsem programy obou měst a říkala jsem si, že ten ostravský je mnohokráté lepší. Ale asi není pro porotu dost dobré, když je program zaměřený na vzdělání. Nehledě na to, že Ostrava má údajně duhou nejlepší operu v ČR. Ale hold to není prominentní město asi.
Jsem naštvaná!!! Nejen že nám tady, ve Slezsku a na Moravě, zastavují všechny stavby silnic, oni nám i ubírají právo na rozvoj většího města. Vrchol. Mám chuť té porotě vymáchat čumáky v kaluži!
Jsem ráda, že jsem se přemohla a nemluvila sprostě,
Tulip

No stress, please

9. září 2010 v 12:14 | Tulip
Momentálně nemine den, aniž by se mé vnitřní já nezeptalo, jestli je schopno zvládnout tu vysokou školu, kterou si samo dobrovolně vybralo. A přitom nevím, proč si teď stěžuje! Mé vnitřní já přece vědělo, do čeho jde, vždyť má na té škole už bratra! Ale ne... To bych přece nebyla já, abych se nenervovala z každičkého předmětu.