Leden 2011

Škola základ života

28. ledna 2011 v 11:08 | Tulipán

Aby tady nebylo jen plno mých "plků flků", rozhodla jsem se přidat taky trochu kulturnější rubriku. Nejsem žádný kritik, což beru jako velké plus (alespoň nebudu působit jako nenávistný blb, kterému se nic nelíbí). Sakra. Neměla bych tady nikoho pomlouvat a pustit se do středu mého zájmu. :)
Škola základ života...no není ten název výstižný? Hodně lidí zná film, natočený  podle knihy Jaroslava Žáka, méně už jich zná divadelní hru. Já na filmech Škola základ života a Cesta do hlubin študákovy duše téměř vyrostla a do dneška jsou mou "krabičkou poslední záchrany" při nějakém tom smutnění. Řeč bych ale ráda zavedla ke hře, kterou jsem zhlédla v Městském divadle v Brně. ( A už je to tady, přecházím do formálního stylu, čehož si račte všimnout pojmem "zhlédla").

Pampeliška

27. ledna 2011 v 15:16 | Tulipánová

Zdroj fotky bohužel nevím, tak to dopadá, když si dám obrázek do počítače, protože se mi líbí...většinou zdroje moc neřeším. :) Pro rozveselení...
ju
Tulip

Zima je velikááá

24. ledna 2011 v 14:39 | Tulipánová
Ta fotka není ze zimy, je z léta.
Byla to trošku větší nadmořská výška, zimy tam bylo ažaž...
A velký dík Evce (ona ví za co)...
brr
Tulip

Kdyby

23. ledna 2011 v 18:12 | Tulipánová
Kdybych měla hodně peněz, koupila bych si něco barevného, něco, co by ve mně vybudilo pocit jara. Já moc peněz nemám (na to, abych utrácela za oblečení) a tak teda sním. Ideální stránka na snění je fler.cz. Když člověk přehlédne ty "fešn pešn" věci, dá se tam najít i originál.
Kdybych měla těch hodně peněz, koupila bych si velikou skříň. Jarní skříň. Ta skříň by byla plná jarních věcí...

ooo

zdroj: ikea.cz

Banalita

22. ledna 2011 v 23:16 | Tulipánová
Darované koni na zuby nehleď, že? Vím. Blog mi jaksi taksi spadl do klína, za tohle pisálkování nic neplatím, takže bych neměla tohleto působiště kritizovat. Ale kdosi mi kdysi řekl, že žijeme v demokratické zemi, takže proč ne...

dachlawine


Co to má být "krasna.cz" a jeji blogy? "Čti nejlepší bloggerky"? Nejlepší? Nějak mi tady chybí jakýkoliv doplněk k tomuto superlativu. Nejlepší bloggerky z těch hloupounkých nebo nejlepší z těch nejvíce ovlivnitelných? Pro sebe bych ten slogan přejmenovala na "degenerace blogu.cz". Já netvrdím, že tady píšu bůh-ví-jaké-hodnotné věci, jsou to vlastně moje plky, ale jsou moje. Nemusím propagovat oblečení té nebo oné značky, nemusím psát na co se dneska budu v televizi dívat nebo jaký parfém že jsem si to koupila a dalších tisíc superlativ pod záštitou "recenze". Jsem svobodná v demokratickém blogovém světě. Ale vadí mi vytváření tady těch "elit". Je to snad nějaký pokus na vytvoření dalších Natalií Sadness? Nebo se to má vyrovnat blogspotům? Tam většina těch holek alespoň tuší, o čem píše (i když moda není nějaké úžasné téma k psaní, alespoň se zajímají o něco).

Jsem vážně zklamaná z tohohletoho "krásného" projektu. Holky zlaté, make-up Vám možná krásu přidá, ale to co máte (nebo nemáte) v hlavě...to už nepřeretušuje...

Pokud slovo krásná vystihuje duševní stav toho, co předvádí, pak raději budu chytrá.cz.
Krásný večer,
Tulipán

What makes me happy...

20. ledna 2011 v 16:26 | Tulipánová
Věc, která se mi na angličtině vždycky líbila asi nejvíce, je nádherný rozdíl mezi slovíčky "happy" a "lucky". Ještě si vzpomínám, jak jsem si význam těchto slov kdysi v začátcích vstřebávání tohoto jazyka pletla. Teď už tuším proč. Vždyť mně asi nebylo jasné, jaký je rozdíl mezí "mít štěstí" a "býti šťastný"...Dneska už to pomalu vstřebávám. :)
Mě dělá šťastnou třeba i prkotinka...tak např.včera jsem si zase trochu pobrigádničila (stejně jako dneska), to znamená nějaký ten přísun peněz v nejbližších dnech...ale nejento! Já jsem si i povyráběla! Vlastně "si" ani tak moc ne, spíše svému příteli...když Vás někdo každý den budí a sprotředkovává Vám plno příjemných chvilek, musíte být na něj občas hodní (ale o o2 hezky mluvit nebudu, to jsou hajzlíci trpajzlíci). :)hmm


A je to!!!

18. ledna 2011 v 12:04 | Tulipánová
Konec pesimismu, vážení, tu přetěžkou zkoušku jsem dala. Parádně jsem to oslavila, zase se přesvědčila o tom, že když za celý den sníte na snídani jen kousek buchty a okolo deváté hodiny pomeranč, nemůžete se divit, že Vás jedno pivo v pět večer skoro položí. A protože jsem nemohla být položena v pět večer, pojedla jsem pizzu a popíjela dále... Ach, někdy je ten studentský život sakra fest dobrý. :)
A v těchletěch nadcházející prázdninách hodlám vyrábět a odpočívat, dospat spánkový deficit a samozřejmě se nějak odměnit.

Cha
A odměním se třeba právě takhle! :)

Jsem spokojená. A unavená...ale bez toho by to asi nebylo ono.
Takže doufám, že se protentokrát zvetím a svou činnost nějak zdokumentuju. :)
Mějte se krásně,
T.

Tak fajn

7. ledna 2011 v 16:46 | Tulipánová
Hlavou mi letí tolik myšlenek. Nechce se mi své pocity vypisovat na facebook a ani do žádných deníčků, vlastně je nejsem schopná vypsat ani tady. :) Positivní myšlenky v boji s pesimismem a strachem? Souboj začíná... Každý, ať fandí, komu uzná za vhodné.
jes
A k článku nepasující fotka na závěr...
T.

Tak nějak asi takhle, pchá!

5. ledna 2011 v 14:25 | Tulipánová |  Urob si sám
Horší titulek už jsem snad vymyslet nemohla...ale co...prostě mi to nejde takhle si sednout a najednou přijít na svět zachraňující a oslňující nadpis...o článcích ani nemluvě.
Rozhodla jsem se nový rok začít trochou inspirace z toho minulého. Doufám, že se mé kreativní já polepší a začne opravdu plnou parou vpřed kreativnět. Ať je tady na co se koukat. :) Slovo předávám obrázkům. :)
mňau
Kočičí hrnečel, mňau...pro maminku, nutno ale přiznat, že našim kočičákům se taky dost líbil.
taš
Taštička pro slečnu bylinkatou k jejím narozeninám...nejprve jsem tašku, na které byly obrysy postaviček a všeho kolem nakreslené černou barvou, chtěla nechat oslavenkyni na dokreslení, ale neodolala jsem a zbyla po mě tahle barevná spoušť.

Jako malá...

3. ledna 2011 v 15:50
Stává se mi docela často, že pár lidí při pohledu na některé mně patřící věci jen protočí panenky. :) Oni si mou infantilnost vysvětlují nejspíše genovou poruchou, já si jejich netaktnost a neschopnost vytvořit si svět barevnější a veselejší často vysvětlit nedokážů...