Květen 2011

Lewis acid or Lewis base? Just cover your donor face!

13. května 2011 v 10:14 | Tulip
Tak začínáme pěkně zostra jedím "chachacha" chemickým říkadlem. Ne, není to obecně známé chemické říkadlo, vymyslela jsem si ho, takže je to vlastně jenom taková trapárna...to aby se neřeklo, že nic nedělám, když mám teď to zkouškové...dělám, aby bylo jasno...tyhlety ptákoviny.

Tak výstižné, až mě to děsí..


Jsou to děsy, celý ten semestr byl dostatečně stresující, když si vzpomenu na všechny ty prekérnosti, kterými jsem si musela projít, no brrr!!! Potřebuju prázdniny, ale nevím, jak to zařídit, když přede mnou stojí ještě tři dost těžké zkoušky a nejméně dva zápočty (ani se mi nechce počítat, kolik že mi jich to ještě zbývá)...no fůj a blé. Ale! Novodobý poznatek nejen z chemické stránky...venku je tak krásně!!! Šla bych s těmi učebnicemi a notebookem ven...má to několik výhod...ta největší je klid ruku v ruce s nedostupností internetu. :) Jenže musím hlídat sestřenku, které je špatně, spí a já sedím u nich doma, naproti červené zdi, takže to ve mně nevyvolává zrovna "učit-se-chci" pocit. Ano, v hlavě mi zní, že rodina musí držet pohromadě, ale štve mě nehorázně, že nikoho nenapadá, že zkouškové nerovná se volno... a tedy i to, že nemůžu chůvovat, kdykoli někdo musí do práce, někdy mě ta moje "měla-bys-pomáhat" část mé hlavy pěkně štve.

Píšu tady pět minut a jak mi to udělalo náhle lepší náladu, asi bych tuto meducínku měla praktikovat častěji. Tento článek vbudiž třeba nějakou rozepisovací se rozcvičkou. Teď ale pšt a pac bez pusy, organika volá.
Mějte se krásně...v rámci možností, samozřejmě. :)
T.